Ta strona wykorzystuje ciasteczka, aby przeglądanie jej przebiegało jeszcze sprawniej. Kontynuowanie przeglądania oznacza zgodę na stosowanie tego rodzaju plików na Twoim urządzeniu, jak zostało to opisane w naszej polityce dotyczącej ciasteczek.
Zarezerwuj teraz

Aktualności

Czerwiec 2017 - Wernisaż prac młodych artystów

27263498
22 czerwca w przestrzeniach Fortu Luneta Warszawska odbył się wernisaż wystawy, podczas której zaprezentowaliśmy prace 17-stu młodych, utalentowanych artystów z Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu. Wszyscy są stypendystami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Więcej o wystawie: http://www.kulturatka.pl/…/luneta-warszawska-gosci-mlodych…/.

 

2017 Czerwiec - Dzieci-dzieciom. Zakręcona akcja

27263361
Zakończyła się akcja zbierania nakrętek z plastikowych butelek na rzecz dzieci – podopiecznych Fundacji Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita. Akcja skierowana była do uczniów wszystkich szkół i trwała od 1.06.17 r. do 21.06.17 r. Wspólnymi siłami udało się zebrać 875,7 kg nakrętek. Jury wyróżniło 7 klas, które zebrały ich najwięcej – nagrodami były m.in.: bilety wstępu do Energylandii, Parku Trampolin Go Jump, na kręgle czy bilard.

2017 Marzec - Wystawa pt. "WARSZAWSKA LUNETA POD LUPĄ"

27263370
Od 1 marca w Lunecie można było podziwiać wyjątkową wystawę. Największą część ekspozycji stanowiły prace malarskie Grupy Plastycznej „Cytadela”, działającej przy Klubie Dowództwa Operacyjnego RSZ w Warszawie. Obrazy przedstawiają forty i fortyfikacje w całej Polsce. Wystawa obejmowała również fotografie Fortu Luneta Warszawska, austriackie plany architektoniczne z połowy XIX wieku, według których zbudowany został obiekt oraz prace młodych artystów.

2016/2017 - Luneta wita Nowy Rok!

27263302
Sylwester w klimatycznym forcie? Tego jeszcze nie było! Tańce do białego rana, dobra muzyka, smaczna kuchnia… Nasza załoga razem z gośćmi bawiła się doskonale. O północy wypiliśmy szampana za pomyślny Nowy Rok a na tarasie podziwialiśmy krakowskie niebo, które rozbłysło się fajerwerkami. Nietypowe loftowe wnętrza okazują się wspaniałym tłem do wspólnej zabawy i z pewnością, jeszcze długo będziemy wspominać tę noc! Do zobaczenia w przyszłym roku!

2016 Grudzień - Mikołajki w Lunecie

27263354
Grudniowy weekend spędziliśmy z podopiecznymi Fundacji Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita. Wspólny stół, kolędy w tle i ciepła atmosfera nastrajały dzieci do samodzielnego tworzenia ozdób świątecznych. Gotowe bombki zawiesiliśmy na naszych choinkach. Do naszych drzwi niespodziewanie zapukał Święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami! W spotkaniu uczestniczyła Pani Agnieszka Mazurkiewicz, założycielka Fundacji a gościem specjalnym był Ojciec Leon Knabit.

2016 Grudzień – Zbieramy nakrętki!

27263312
Nie wiecie, co zrobić z nakrętkami z plastikowych butelek? Od teraz każdy z Was może pomóc chorym dzieciom! To proste – wystarczy wrzucić nakrętki do „lunetowej” skrzynki! W ten sposób razem wspieramy działania Fundacja Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita, która pomaga niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży zmagającymi się z chorobami nerwowo-mięśniowymi. Nakrętki możecie również przesłać do nas – przyjmiemy każdą ilość!

2016 Lipiec– Światowe Dni Młodzieży

27263355
ŚDM w Krakowie to wydarzenie, na które przybyło 2-3 mln wiernych z 87 krajów z całego świata. To ogromne przedsięwzięcie, które wymagało przede wszystkim zabezpieczenia logistycznego. W ochronę ŚDM zaangażowanych było m.in. 17 tys. policjantów. Naszymi gośćmi była jednostka ze Szczecina. Podczas ŚDM nie doszło do żadnych poważnych incydentów, za co wszystkim policjantom oraz innym służbom zabezpieczającym imprezę należą się słowa uznania.