Aktualności

Styczeń 2018 - współpraca z utalentowaną artystką Julią Mii

We wnętrzach fortu, Julia Mii nagrywała swój teledysk w duecie z Witoldem Niedojadło. Jednym z większych osiągnięć duetu był udział w muzycznym show "Must be the music. Tylko Muzyka", w którym dotarli do półfinału, stając się faworytami niejednego jurora, a wokalistka została ogłoszona najczyściej śpiewajacą uczestniczką drugiej edycji programu. W tym czasie, duet został także doceniony i wyróżniony przez Dariusza Maciborka ze stacji RMF FM. Aktualnie Julia koncertuje w krakowskich Klubach, gdzie na jej koncerty jest wstęp wolny. 
Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=EZfMlg7vlHk

Grudzień 2017 - Caha Art - Ceramiczne Szaleństwo

Pod koniec roku na forcie zadomowiła się Pracownia Ceramiczna Caha Art prowadzona przez wyjątkową dziewczynę Kasię Gajdę. Fantastyczny nauczyciel i pedagog, mentor, organizator, twórca pracowni dla dzieciaków, prowadząca warsztaty - Kobieta tak elastyczna jak glina z której tworzy. Warszaty ceramiczne to coś więcej niż tylko sztuka tworzenie - Kasia na swoich zajęciach uczy kochać samego siebie, budzi w każdym z nas artystę, otwiera serce, uwalnia emocje i pozwala doładować pozytywną energię. Niesamowite miejsce i niesamowita przestrzeń. Czekamy na Was! .... a więcej informacji na FB CahaArt
https://www.facebook.com/WarsztatyCeramiczneCAHAart/

 

Czerwiec 2017 - Wernisaż prac młodych artystów

22 czerwca w przestrzeniach Fortu Luneta Warszawska odbył się wernisaż wystawy, podczas której zaprezentowaliśmy prace 17-stu młodych, utalentowanych artystów z Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu. Wszyscy są stypendystami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Więcej o wystawie: http://www.kulturatka.pl/?/luneta-warszawska-gosci-mlodych?/.

 

2017 Czerwiec - Dzieci-dzieciom. Zakręcona akcja

Zakończyła się akcja zbierania nakrętek z plastikowych butelek na rzecz dzieci - podopiecznych Fundacji Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita. Akcja skierowana była do uczniów wszystkich szkół i trwała od 1.06.17 r. do 21.06.17 r. Wspólnymi siłami udało się zebrać 875,7 kg nakrętek. Jury wyróżniło 7 klas, które zebrały ich najwięcej - nagrodami były m.in.: bilety wstępu do Energylandii, Parku Trampolin Go Jump, na kręgle czy bilard.

2017 Marzec - Wystawa pt. "WARSZAWSKA LUNETA POD LUPĄ"

Od 1 marca w Lunecie można było podziwiać wyjątkową wystawę. Największą część ekspozycji stanowiły prace malarskie Grupy Plastycznej „Cytadela”, działającej przy Klubie Dowództwa Operacyjnego RSZ w Warszawie. Obrazy przedstawiają forty i fortyfikacje w całej Polsce. Wystawa obejmowała również fotografie Fortu Luneta Warszawska, austriackie plany architektoniczne z połowy XIX wieku, według których zbudowany został obiekt oraz prace młodych artystów.

2016/2017 - Luneta wita Nowy Rok!

Sylwester w klimatycznym forcie? Tego jeszcze nie było! Tańce do białego rana, dobra muzyka, smaczna kuchnia… Nasza załoga razem z gośćmi bawiła się doskonale. O północy wypiliśmy szampana za pomyślny Nowy Rok a na tarasie podziwialiśmy krakowskie niebo, które rozbłysło się fajerwerkami. Nietypowe loftowe wnętrza okazują się wspaniałym tłem do wspólnej zabawy i z pewnością, jeszcze długo będziemy wspominać tę noc! Do zobaczenia w przyszłym roku!

2016 Grudzień - Mikołajki w Lunecie

Grudniowy weekend spędziliśmy z podopiecznymi Fundacji Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita. Wspólny stół, kolędy w tle i ciepła atmosfera nastrajały dzieci do samodzielnego tworzenia ozdób świątecznych. Gotowe bombki zawiesiliśmy na naszych choinkach. Do naszych drzwi niespodziewanie zapukał święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami! W spotkaniu uczestniczyła Pani Agnieszka Mazurkiewicz, założycielka Fundacji a gościem specjalnym był Ojciec Leon Knabit.

2016 Grudzień - Zbieramy nakrętki!

Nie wiecie, co zrobić z nakrętkami z plastikowych butelek? Od teraz każdy z Was może pomóc chorym dzieciom! To proste – wystarczy wrzucić nakrętki do „lunetowej” skrzynki! W ten sposób razem wspieramy działania Fundacja Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita, która pomaga niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży zmagającymi się z chorobami nerwowo-mięśniowymi. Nakrętki możecie również przesłać do nas – przyjmiemy każdą ilość!

2016 Lipiec Światowe Dni Młodzieży

ŚDM w Krakowie to wydarzenie, na które przybyło 2-3 mln wiernych z 87 krajów z całego świata. To ogromne przedsięwzięcie, które wymagało przede wszystkim zabezpieczenia logistycznego. W ochronę ŚDM zaangażowanych było m.in. 17 tys. policjantów. Naszymi gośćmi była jednostka ze Szczecina. Podczas ŚDM nie doszło do żadnych poważnych incydentów, za co wszystkim policjantom oraz innym służbom zabezpieczającym imprezę należą się słowa uznania.